Humanost je uvijek IN

Humanost je uvijek IN

Petak, 23. 12. 2011.

SPLIT: Humanitarna djelatnost Prijatelja malog Isusa II. gimnazije tradicionalna je. Nakon humanitarne akcije uz Dane kruha u ovo je predblagdansko vrijeme bilo niz aktivnosti. Tako je 3. prosinca održan Humanitarni buvljak radi prikupljanja sredstava za beskućnike i socijalno ugrožene obitelji grada Splita. Svi učenici naše škole prikupljali su hranu, dobro očuvane CD-ove, DVD-ove, knjige, suvenire, ploče… Petnaest učenika sudjelovalo je u prodaji i promoviranju ispred HNK u Splitu. Akciju su podržali i naši bivši učenici - Andrea Šušnjara, pjevačica grupe Magazina te Zvone i Duje, sada aktivni volonteri udruge "MOST".


Udruga "MOST" zaslužna je što se ova akcija održala na kojoj je prikupljeno preko 21.500 kn.

Dio prikupljene hrane škola je proslijedila u Caritas koji slavi 40-tu obljetnicu. U svečanom obilježavanju godišnjice Caritasa sudjelovali su, također, naši učenici.

Bal volontera koju organizira je udruga Mi - Volonterski centar Split uz potporu Ministarstva obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti, Grada Splita te hotela Le Meridien Lav akcija je u kojoj redovito sudjeluju naši učenici, zahvaljujući svom humanitarnom radu. Ove godine to su bili Ivan Kovačević (4.f), Jakša Milanović (4.d), Josipa Sirić (4.d), Josipa Dadić (4.e), Jelena Mihojević (4.e) te Antonio Španjić (4.d) kojemu je dodijeljeno posebno priznanje kao i II. gimnaziji za humanitarni rad - svim volonterima i časnoj sestri Dolores.

Mjesec prijateljstva u 2.gimnaziji – dugogodišnja akcija u kojoj učenici u svakom razredu biraju slučajnim odabirom svog prijatelja izvlačenjem jednog imena. Zadatak učenika je pomagati svom prijatelju, moliti za njega i zadnji dan nastave darivati i simbolički poklon.

Već tradicionalno, svi učenici izrađuju svoje Božićne čestitke različitim tehnikama te posjećuju različite udruge i domove. Svaka osoba i štićenik dobije čestitku, a posebno učenike raduje darivanje i čestitanje u mirovnom domu „Lovret“ u Splitu.

Suradnja sa udrugom Anđeli, također je jedna od aktivnosti škole. Ove godine organizirana je manifestacija Božićnog darivanju i druženja u kinu Central ,te pred kazališnom zgradom u kojoj su se naši učenici odazvali za pomoć djeci anđelima. Isto tako, učenici su pozivom na humanitarni broj zaklade „Ana Rukavina“ dali svoj doprinos.

Treba naglasiti da Humanitarnu udrugu PMI naše škole vodi s. Dolores Brkić, koja je stup svih navedenih akcija.

Josipa Dadić, 4.e
Ana Bandić, 4.d
Jakša Milanović, 4.d

  Vijesti - Sve