„Triljski anđeli“ – vedrina, nesebičnost i ljubav u našoj župi

„Triljski anđeli“ – vedrina, nesebičnost i ljubav u našoj župi

Utorak, 24. 12. 2013.

Prigodom Isusova rođenja, Božića, ''Triljski anđeli'' ove godine nosili su bolesnima i napuštenima čestitke s porukom: Ja Te ljubim. Svojim osmijehom širi svjetlost. ''Triljske anđele'', koji su ujedno i učenici  OŠ Trilj, i ove godine je u Uskrsno i Božićno vrijeme okupila voditeljica i prijateljica maloga Isusa Marija Vrcan u prostorijama KD Trilj. Nekoliko dana izrađivali su čestitke i pravili male anđeliće, a zatim ih nosili dragim ljudima koje posjećuju svake godine. Za Božić su tradicionalno posijali i ponijeli i pšenicu i male darove.


U svih dvadesetak posjećenih domova Anđeli su donijeli radost, veselje, pjesmu i kršćansku ljubav, a sa sobom ponijeli blagoslov i osmijeh dragih ljudi kojima je Bog u svojoj providnosti i naumu odredio križ.

Iz malena ova djeca uče voljeti, pomagati i suosjećati. Uče kako smisao života nije u materijalnom i moći, već u pomaganju bližnjemu i skromnosti. Uče kako je molitva i zagovor posjećenih najveći dar koji mogu poželjeti.

ŽIVIO MALI ISUS! - UVIJEK U NAŠIM SRCIMA!

  Vijesti - Sve