Adventskim vjenčićima za blagoslovljeniji Božić malenima

Adventskim vjenčićima za blagoslovljeniji Božić malenima

Utorak, 30. 11. 2021.

Već tradicionalna prodaja adventskih vijenaca u Župi sv. Ivana Krstitelja na Novoj Vesi u Zagrebu i ove je godine bila izuzetno uspješna. Na tjednim kreativnim radionicama Prijatelja Malog Isusa vrijedne ruke naših članova, ali i svih onih koji su željeli dati svoj doprinos,  izrađivani su adventski vijenci, ali i prigodni Božićni ukrasi.
Ove godine adventski  vijenci nisu bili vijenci u pravom smislu te riječi, već su napravljeni od grana breze zahvaljujući donaciji obitelji župnika Ivana Lastovčića.
Deseci adventskih vijenaca prodavani su uoči početka Došašća, a odaziv naših župljana bio je izvrstan kao i kod svake karitativne akcije jer 'mnogo je više blagoslovljeno davati, negoli primati' (Djela apostolska 20,35).
Prikupljena sredstva namijenjena su potrebitima s područja župe. Naime, redovito pomažemo deset obitelji paketima hrane, a ponekad ciljano i financijski, a pomoć se pruža i onima u potrebi koji pokucaju na vrata župe. 

Vlatka Polšak Palatinuš
Prijatelj Malog Isusa
Župa sv. Ivana Krstitelja, Nova Ves

 

Galerija slika:

  Vijesti - Sve