Molitveni susret PMI-a

Molitveni susret PMI-a

Srijeda, 23. 10. 2019.

U jesensko predvečerje, 23. listopada 2019. najavljen je susret članova Prijatelja Malog Isusa iz Kloštra Podravskog na kojem smo željeli prisjetiti se i obilježiti i dan utemeljenja Druže sestara Služavki Maloga Isusa. Okupio se prilično velik broj naših članova u župnoj crkvi sv. Benedikta i Gospe Žalosne. Susret smo započeli tako da smo se pridružili moljenju svete krunice, a kasnije i svetoj misi. Nakon svete mise slijedio je naš mjesečni molitveni susret, naš put  ususret Malome Isusu na kojem smo na osobit način zahvalili Bogu za našu misiju suradništva sa sestrama Služavkama Maloga Isusa te molile za nova duhovna zvanja i snagu u služenju. 


Drugi dio susreta sastojao se od izvještaja naših animatorica. Kako naše društvo slavi 25. Godišnjicu postojanja, dogovoreno je da se intenzivnije duhovno pripremimo za slavlje. S tom nakanom organizirana je duhovna obnova u Zagrebu i hodočašće u Prag. Po uzoru na našeg utemeljitelja, slugu Božjega Josipa Stadlera,  mogli bi se osvrnuti oko sebe i pogledati ima li oko nas slabih i nemoćnih, osobito starih i bolesnih ljudi kojima je potrebna naša pomoć. Uvijek će nekome goditi topla ljudska riječi i „čašica razgovora“, a to nas nimalo ne košta. 

U svrhu proslave srebrnog pira priprema se i godišnji susret PMI. Održat će se 28. ožujka 2020. u nacionalnom svetištu sv. Josipa u Karlovcu.  Geslo slavlja bit će „ Marija iz Nazareta, ikona misionarskog poslanja PMI“. Na tom tragu su i naše sestre  u misijama na Haitiju. Iskazale su potrebu za izgradnjom kapelice u kojoj bi pobožni ljudi s Haitija mogli dostojanstveno moliti, a njihov župnik vršiti službu Božju. Naš će zadatak biti da u skladu s našim mogućnostima prikupiti što više sredstava za izgradnju kapelice. Uz pomoć i zagovor Malog Isusa  i našeg Utemeljitelja tražit ćemo što kreativnije načine prikupljanja materijalnih dobara. Bit će to „Projekt našeg srca“. U nadi i vjeri da ćemo uspjeti prionimo poslu.

Marija Bobonj
PMI, Kloštar Podravski

  Vijesti - Sve