PRIJATELJI MALOG ISUSA – STENJEVEC I ZAKLADA „DJECA SVJETLA“ ZA HAITI

PRIJATELJI MALOG ISUSA – STENJEVEC I ZAKLADA „DJECA SVJETLA“ ZA HAITI

Nedelja, 24. 10. 2021.

Na misijsku nedjelju 24.10.2021 godine PMI-a iz Stenjevca skupa sa zakladom „Djeca svjetla“ organizirali su prodajnu izložbu od koje će cjelokupni iznos sredstava ići našim časnim sestrama Ani i Liberiji misionarkama na Haitiju kao mala pomoć u njihovim velikim potrebama. Jedan od osnivača zaklade vlč. Odilon Sigboa, odnedavno i žitelj naše župe i naša draga župljanka Lucija Šubić, koja je u upravnom odboru zaklade odlučili su da sredstva prikupljena u nedjelju idu kao pomoć „ Afrika za Haiti“. Kao što se vidi iz priloženih fotografija bilo je tu svega za prodaju. Stvari koje su donijeli iz zaklade uglavnom su bili sa afričkim motivima i bojama. Imali smo dva prodajna štanda. Jedan sa južne strane ulaska u Gospin park a drugi sa sjeverne strane pred crkvom jer se kod nas mise i dalje služe u Gospinom parku. U našoj župi Uznesenja BDM nedjeljom se služi pet(5) svetih misa tako da smo skoro cijeli dan imali prodaju ujutro od 7:00 do 19.30 uz malu pauzu za odmor i ručak od 14:00 do 17.30.

Da smo i 24 sata trebali stajati i prodavati ništa nam ne bi bilo teško nakon našeg hodočašća Sv.Josipu u Karlovac koje je bilo dan prije a na kojem smo tolike velike milosti dobili i kada u društvu imate mladog dečka Davida iz zaklade odmah se i vi osjećate mlađi. Hvala dragim župljanima na njihovoj

kupovini stvari koje smo nudili a bilo je i onih koji su jednostavno ostavljali prilog bez da su išta uzeli.

Živio Mali Isus!

Gordana Vučur
Stenjevec - Zagreb

 

Galerija slika:

  Vijesti - Sve